BROŞÜR KİRLİLİĞİ

BROŞÜR KİRLİLİĞİ

“ALACALILAR HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

“ALACALILAR HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

GAZETECİLER FATİH ARSLAN’I ZİYARET ETTİ

GAZETECİLER FATİH ARSLAN’I ZİYARET ETTİ

“ALACA İÇİN, HİZMET İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”     

“ALACA İÇİN, HİZMET İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”     

ŞALTU MAZBATASINI ALDI

ŞALTU MAZBATASINI ALDI

2019’un ilk Umre Yolcuları Dualarla uğurlandı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Ocak 2019 - 12:17:03
2019’un ilk Umre Yolcuları  Dualarla uğurlandı

Aybike Turizm Alaca temsilcisi teşkilatı 01.01.2019 tarihi itibariyle 50 kişilik ekiple kutsal topraklara hareket etti. Aybike Turizm sahibi Selahattin Küçük; ” Bu seneki beşinci kafilenin uğurlanma toplantısının bir kısmını Alaca’da bir kısmını da Çorum’da gerçekleştiriyoruz. Bu gidecek kafile 196 kişilik bir grup olup bu gün akşam saat 7 itibari ile Mekke’ye geçecekler, burada 16 gün […]

Aybike Turizm Alaca temsilcisi teşkilatı 01.01.2019 tarihi itibariyle 50 kişilik ekiple kutsal topraklara hareket etti. Aybike Turizm sahibi Selahattin Küçük; ” Bu seneki beşinci kafilenin uğurlanma toplantısının bir kısmını Alaca’da bir kısmını da Çorum’da gerçekleştiriyoruz. Bu gidecek kafile 196 kişilik bir grup olup bu gün akşam saat 7 itibari ile Mekke’ye geçecekler, burada 16 gün kaldıktan sonra Medine’ye geçerek oradaki görevlerini de ifa ettikten sonra dönecekler inşallah. Ben Alacalı İbrahim köylüyüm. Bir Alacalı olarak sizlerle iftihar ediyorum, bu anlamda ilçemize ehemmiyet verip Umre yolcularını yani Alaca’yı Alaca’dan alıp Alaca’ya bırakıyoruz. Diyanet işlerinin böyle bir uygulaması olmamasına rağmen bizler ilçemize bir ayrıcalık tanıyoruz. Bu güne kadar 35 kişiyle başladığımız bu yolculukta şu ana kadar 46 bin kişiyi kutsal topraklara taşıdık. Burada yaptığımız görevin vebal ve sevabı çoktur. Götürdüğümüz kişilerden şu ana kadar hiç bir tepki almadık şükürler olsun görevimizi en güzel şekilde yapıyoruz inşallah. Çeşitli yerlerde şubelerimiz var bu anlamda ilçemizede Akif hocamızı temsilci ettik. Bu anlamda yolcularımıza güle güle gitmeyi ve gidemeyenlerede Allah nasip etsin diyorum. Yolunuz açık olsun.” Dedi.

İmamlarımızın Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve ilahilerinin ardından vatandaşlarımızın dualarıyla kutsal yolculuğa uğurlanan umrecilere Alaca Belediye Başkanlığı tarafından ufak hediyeler dağıtıldı.

 

Aybike turizm acentesi olarak Alaca’dan Umre yolculuğuna çıkacak ilk kafile 01 Ocak 2019 Salı günü Şıhlar Camii önünde bulunan Aybike turizm bürosu önünden dualarla uğurlandılar. Alaca’dan 11’i erkek 39’u bayan olmak üzere toplamında 50 kişi kutsal yolculuğa uğurlandı. Aybike Turizm Alaca temsilcisi Akif Elmas; “İlçemizden bilindiği gibi her dönem belli bir kafile ile kutsal yolculuğa misafirlerimizi dualarla uğurlamanın büyük sevincini yaşıyoruz. Bu anlamda değerli ilçe halkımıza gösterdiği teveccühe teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz